Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/oformlennya_saytu/Маки подсолнухи.gif


Медична сестра

Зайцева Олена Михайлівна

освіта середня спеціальна,
стаж 30 років

/Files/images/oformlennya_saytu/Маки подсолнухи.gif



ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДУ


- сестра медична старша контролює санітарно-епідемічний режим у дитячому садку, а також стежить за дотриманням режиму дня, харчуванням дітей, правильним проведенням ранкової гімнастики, фізкультурних занять і прогулянок;
- організовує заходи по загартуванню дітей і бере участь в організації оздоровчих заходів;
- веде щоденний облік дітей, відсутніх через хворобу, ізолює хворих дітей;
- крім того, сестра медична старша готує дітей до лікарських оглядів і сама бере участь в них, проводить зважування, антропометричні вимірювання дітей, здійснює профілактичні щеплення і виконує призначення лікаря;
- складає щоденне меню і стежить за якістю приготування їжі;
- щодня бере пробу готових страв і закладає її на зберігання відповідно до вимог СЕС;
- стежить за виконанням графіка отримання їжі помічниками вихователів і щоденно перевіряє організацію харчування дітей в групах.

/Files/images/oformlennya_saytu/poradi_batkam/харчування 1.png/Files/images/oformlennya_saytu/poradi_batkam/харчування 2.png










Обережно, кліщі!

/Files/images/oformlennya_saytu/кліщіґ.jpg

Після довгої зими, ледь наступають перші теплі дні, всі ми прагнемо на природу: подихати свіжим повітрям, поміркувати в тиші і спокої, а також запастися щедрими дарами природи. При цьому з настанням сезону ми заздалегідь запасаємося спреями від комарів, оновлюємо знання про отруйні гриби та рослини, ретельно готуємося протистояти небезпекам, що підстерігають нас у лісі. Щоб лісова прогулянка залишила тільки приємні спогади, нагадаємо про ще одну небезпеку, яка може загрожувати непідготовленій людині. Це - лісові кліщі.

Найнебезпечніший період - травень-червень, у цей час лісовий кліщ найбільш активний. Взагалі ж час їх активності триває з квітня по вересень. Варто знати, що в спекотну погоду, а також на відкритих місцях, які прогріваються сонцем, їх зазвичай не буває. Лісовий кліщ вважає за краще обирати вологі тінисті ліси з багатим підліском і обширними заростями трави. Полювати вони воліють у похмуру погоду, при температурі близько 20 градусів, особливо ж активні перед дощем.

Вони не сидять на верхніх гілках дерев, як дехто вважає, а навпаки - розміщуються на рівні підліска, влаштовуючи засідку на травинках і гілках дрібних чагарників, що ростуть уздовж стежок. Як тільки стежкою проходить людина або тварина, лісовий кліщ тут же чіпляється за свою жертву.

Потім йому потрібен час, щоб знайти зручне місце для присмоктування. На людині улюбленими місцями кліщів є голова, район ключиць, пахви і пахові складки. Саме там їх слід шукати в першу чергу в разі підозри, що ви могли підхопити кліща.

Серед найнебезпечніших інфекцій, що передаються цими комахами - енцефаліт, а також хвороба Лайма, які протікають дуже важко, дають безліч важких ускладнень і навіть призводять до летального результату.

Це треба знати

Куди найчастіше присмоктується кліщ ?

Причепившись до одягу людини, кліщі переповзають на тіло і присмоктуються до місць з найбільш тонкою шкірою. Найчастіше, як уже вказувалось: за вухами, на шиї, під пахвами, в паховій ділянці.

Чи можна не помітити напад кліща ?

Кліщ разом зі слиною виділяє анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним, і тільки через декілька годин виникає відчуття болю. Дорослих кліщів, що присмокталися, як правило, можливо помітити через 2-3 дні: в місці наявності кліща з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, сам кліщ збільшується у розмірах. Нападають і зовсім маленькі, майже прозорі німфи (статевонезріла стадія кліща), чого людина може й не помітити.

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. Якщо його помітити одразу, буде легше видалити. Чим більше часу пройшло від присмоктування кліща, тим більша вірогідність зараження.

Що робити, якщо на людину напав кліщ ?

Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід якомога швидше його зняти. Якщо є така можливість, слід звернутись до травмпункту, де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть рекомендації.

Чи можна видалити кліща самостійно ?

При відсутності можливості звернутись до медичного працівника, видалення проводять самостійно: змастивши рясно кліща олією, розхитуйте його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно його видалити разом з хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом.

Що робити з видаленим кліщем ?

Видаленого кліща слід помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд, щільно закрити кришку і, при можливості, здати до найближчого лабораторного центру Держсанепідемслужби для проведення аналізу на наявність збудників інфекції. За затвердженими методиками лабораторному дослідженню підлягають лише статевозрілі, живі та непошкоджені кліщі. Критерієм відбору кліщів для дослідження є також кількість крові в тілі кліща, що залежить від термінів перебування на тілі людини.

Чи потрібне спостереження за станом здоров’я після видалення кліща ?

Всім особам, що потрапили під напад кліща, рекомендується проводити щоденно термометрію протягом двох тижнів і стежити за самопочуттям. У разі появи будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу звертатись до лікаря-інфекціоніста.

Як захистити себе від нападу кліщів ?

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується: - одягатися в світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів. Голову слід покривати головним убором; - проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям; - звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів, нічного сну на природі; - вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів; - якщо разом з вами на природі перебував ваш пес – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання. - використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити відповідно до інструкції. Користуватись репелентами слід з урахуванням особливостей свого організму. При виникненні алергічних реакцій необхідно звертатись до лікарів.

Природа нам дарує здоров’я і душевну втіху, але карає за легковажність Пам’ятайте про це!


/Files/images/oformlennya_saytu/Boy_plays_doctor_2.gif

ПАМ’ЯТКА

Перша допомога дитині у разі травмування очей

Результат лікування ушкоджень очей залежить від того, наскільки своєчасною і раціональною була перша допомога. Тож щоб у критичний момент не розгубитися, батьки мають знати, як надати першу допомогу у разі травмування очей у дитини.

  • У разі контузії зробіть холодний компрес або прикладіть лід, уникаючи тиску на око.
  • За проникного поранення ока покладіть дитину на спину та накладіть чисту стерильну серветку на обидва ока, закріпивши її лейкопластиром. За наявності стороннього предмета не намагайтеся витягнути його.
  • Якщо з очного яблука витікає рідина, не промивайте та не накладайте пов’язку. Також не тисніть на око, аби зупинити кровотечу.
  • У разі потрапляння на слизову оболонку або рогівку бруду, піску, дерев’яних стружок тощо, попросіть дитину покліпати. Якщо це не допомогло, промийте око слабким струменем води кімнатної температури за допомогою гумової груші, шприца без голки або чашки. Також сльози можуть вимити з ока сторонні предмети. Потім накладіть на око чисту стерильну серветку, яку закріпіть лейкопластиром.
  • У разі поранення повік та інших придатків ока промити рану 0,02%-вим розчином декаметоксину, накласти стерильну пов’язку, зафіксувати лейкопластиром.
  • Якщо в кон’юнктивальну порожнину потрапили тверді хімічні речовини, зокрема частинки вапна, цементу, калію перманганату тощо, акуратно видаліть їх вологим ватним тампоном. Потім промийте око слабким струменем води кімнатної температури в напрямку від внутрішнього кута ока до зовнішнього.
  • Якщо дитині в око або на повіки потрапила рідка кислота або луг, негайно промийте ушкоджене місце слабким струменем води кімнатної температури. Промивання має тривати не менше 10 хв.
  • Якщо ви точно знаєте, яка хімічна речовина потрапила в око дитини, то для промивання у разі опіків лугами використайте 2-3%-вий розчин борної кислоти, а за опіків кислотами – 2%-вий розчин натрію гідрокарбонату.
  • За жодних обставин не можна терти око або намагатися витягти смітинку за допомогою носової хустки або шматочка бинта. Це можете травмувати кон’юнктиву.
  • Пам’ятайте, за будь-яких травм ока у дитини обов’язково зверніться до лікаря-офтальмолога за консультацією. Якщо самостійно складно визначити тяжкість травми або сталося проникне поранення, слід одразу викликати швидку.

Алеєва Н. Травмування очей у дітей: перша допомогу та наслідки / Н. Алеєва .Медична сестра дошкільного закладу. № 3 – 2015. – С. 18-23.


/Files/images/oformlennya_saytu/щеплення.png

Правила відповідального самолікування

▪ Удавайтеся до самолікування лише в таких випадках: до моменту звернення до лікаря або коли не маєте можливості звернутися до нього.

▪ Пам’ятайте, що не можна займатися самолікуванням за будь-яких розладів здоров’я в немовлят.

▪ Обов’язково викличте бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги та не займайтеся самолікуванням дітей дошкільного віку за таких станів:

  • втрата або затьмарення свідомості;
  • загальний тяжкий стан;
  • будь-які значні кровотечі; важкі травми, особливо черепно-мозкові, ділянки живота, грудної клітки та хребта;
  • сильний та тривалий головний біль;
  • гострий біль у черевній порожнині;
  • ускладнення хронічних захворювань.

▪ Не поспішайте давати дитині ліки, зокрема антибіотики, за появи перших симптомів захворювання. Якщо це гостра респіраторна вірусна інфекція, то антибіотики не подіють на її збудника. Ліпше зменште фізичне навантаження на дитину, вчасно вкладайте спати, давайте тепле пиття, робіть масаж та провітрюйте кімнату.

▪ Намагайтеся встановити причини нездужання. Тоді стане зрозуміло, які ліки можуть допомогти, і чи варто їх приймати. Не використовуйте «улюблені» ліки про всяк випадок за будь-яких захворювань.

▪ Користуйтеся найвірогіднішими джерелами інформації про лікарські препарати. Наприклад, офіційні інструкції для медичного застосування, друковані довідники, консультації лікарів або фармацевтів, інтернет-сторінки закладів охорони здоров’я.

▪ Не давайте дитині одразу кілька лікарських препаратів. Адже під час застосування трьох і більше лікарських препаратів починається їх неконтрольована взаємодія. Особливо важливо пам’ятати про це під час застосування багатокомпонентних ліків.

▪ Лікуйте кожне захворювання рекомендованими дозами лікарських препаратів. Перевищення максимальної дози може загрожувати життю дитини. Принцип «від великої дози буде більше користі» помилковий.

▪ Обов’язково уважно ознайомтеся з інструкцією для медичного застосування лікарського препарату, перш ніж застосувати його. Особливу увагу зверніть на:

  • показання та протипоказання до застосування лікарського препарату;
  • побічні реакції;
  • взаємодію з іншими лікарськими препаратами;
  • особливості його застосування.

▪ Зіставте наявні у дитини симптоми з показаннями до застосування лікарського препарату, зазначеними в інструкції для медичного застосування.

▪ Не замінюйте призначені лікарем препарати рецептами народної медицини, гомеопатичними засобами та біологічно активними добавками. Адже не всі «натуральні ліки» є корисними.

▪ Обов’язково контролюйте стан дитини щодо його поліпшення або погіршення.

▪ Пам’ятайте, що самолікування має бути нетривалим. Якщо протягом трьох днів стан дитини не поліпшується, слід негайно звернутися до лікаря.

Гузько Р. Здійснюємо профілактику / Р. Гузько .Медична сестра дошкільного закладу. № 3 – 2015. – С. 17.


/Files/images/oformlennya_saytu/мишка.gif

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ ДИТИНУ ВДОМА

Діти виявляють значний інтерес до предметів, що їх оточують, зокрема до електроприладів, аудіо- та відеотехніки, вибухонебезпечних предметів. Аби дитина не травмувалася вдома, батькам слід провести цілий комплекс заходів, що сприятиме безпечному її перебуванню в усіх помешканнях – у кухні, ванній та спальній кімнатах, залі тощо.

Дитина дошкільного віку має повсякчас перебувати під наглядом когось із дорослих – батьків, бабусі чи дідуся, вихователя, няні. Тож не залишайте дитину вдома саму на тривалий час. Розмовляйте з нею, пояснюйте, які з навколишніх предметів можуть призвести до травмування чи становити загрозу для здоров’я. Привчайте дитину грати лише в безпечні ігри.

Поясніть дитині потенційну небезпеку

  • Поясніть дитині, чому їй не слід самостійно користуватися такими побутовими приладами, як газова плита, духова піч, розетки, електроприлади; брати до рук голки, ножиці, ножі тощо.
  • Зауважте дитині, що, відкриваючи воду у ванній чи кухні, ліпше спочатку відкручувати кран з холодною водою, потім – З. гарячою. Гарячу воду слід додавати поступово, щоб не обпектися.
  • Наголосіть, що торкатися мокрими чи вологими руками до увімкнених електроприладів – пральної машини, чайника, фена тощо – не можна. Адже вода – хороший провідник електричного струму, тому доторкнувшись до приладу, можна отримати удар струмом. На екрані увімкненого телевізора або комп’ютера може зібратися статистичний електричний заряд і тоді також може вдарити струмом.

Створіть умови безпечного перебування дитини вдома

  • Зачиняйте всі вікна й двері на балкон, за необхідності залиште відчиненими лише кватирки або фрамуги.
  • Прибирайте з плити каструлі й чайники з гарячою водою – перекинувши їх, дитина може обпектися.
  • Перевіряйте доступність розміщення іграшок. Вони не повинні лежати на висоті, що перевищує зріст дитини. Оскільки, намагаючись дістати іграшку, скажімо, з високої шафи, дитина може впасти й травмуватися.
  • Вимикайте усі потенційно небезпечні для дитини електроприлади й за можливості ізолюйте їх від дитини.
  • Сховайте подалі від дитини сірники, легкозаймисті предмети й ті, що легко б’ються.
  • Зберігайте в недоступних дитині місцях ріжучо-колючі предмети, харчові кислоти, лікарські препарати, спиртні напої, сигарети, засоби побутової хімії, косметику, парфумерію тощо.

/Files/images/oformlennya_saytu/мишеня.png

ПАМ'ЯТКА

Щодо запобігання захворюваності на грип та інші ГРВЗ

1. Під час високого ризику захворювання на ГРВЗ не відвідуйте місця, де можливе велике скупчення людей.
2. За можливості зведіть до мінімуму поїздки у громадському транспорті (автобуси, тро­лейбуси, метро тощо).
3. Остерігайтеся близького контакту з людьми, які мають симптоми грипу або інших ГРВЗ.
4. Часто мийте руки з милом. Якщо немає такої можливості, використовуйте спеціальні алкогольновмісні засоби для оброблення та знезараження рук.
5. Не торкайтесь слизових оболонок очей, носа, рота немитими руками.
6. При чханні та кашлі прикривайте рот одноразовою хустинкою.
7. Забезпечте дитину таки­ми хустинками.
8. Часто провітрюйте приміщення вдома та на роботі.
9. Уникайте поцілунків, обійм, рукостискань тощо.
10. Не допускайте переохолодження або перегрівання організму.
11. Змащуйте слизові оболонки носа оксоліновою маззю.
12. Проводьте щоденне вологе прибирання кімнат.
13. Організовуйте собі та дитині повноцінне, вітаманізоване харчування з достатньою кількістю природних джерел вітаміну С (свіжі овочі та фрукти) та фітонцидів (часник, цибуля, імбир тощо).
14. При погіршенні самопочуття залишайтеся вдома, не займайтеся самолікуванням — ви­кличте лікаря для обстеження та призначення ефективного лікування.
15. При появі ускладнень захворювання на грип у вас чи вашої дитини не зволікайте. Орга­нізуйте госпіталізацію з метою отримання кваліфікованої допомоги медиків.


/Files/images/oformlennya_saytu/doktor-aybolit-----vrach.png

ПАМ'ЯТКА

Перша долікарська допомога при обмороженні

При підозрі на обмороження потерпілого необхідно доставити у тепле, опалюване приміщення. Обережно зняти мокрий одяг і взуття. Якщо взуття не знімається — його слід розрізати.

Важливо не допустити швидкого зігрівання пошкоджених ділянок тіла. Пони­ження температури у тканинах супроводжується порушенням кровопостачання через різке уповільнення кровотоку в капілярах. Відновлювати життєдіяльність клітин без поновлення кровотоку є небезпечним через те, що обмін речовин у клітині повністю відновлюється, проте не постачається кисень і не виводяться продукти метаболізму. Як наслідок — клітина гине через відсутність кисню і накопичення продуктів обміну, що спричинює появу некрозу тканин навіть при легких ступенях обмороження.

Найбільш ефективний і безпечний спосіб зігріти обморожену ділянку та віднови­ти у ній кровообіг — теплові ванни. Обморожену ділянку тіла занурюють у теплу воду. Упродовж 20-30 хвилин температуру води поступово підвищують від 20 °С до 40 °С, доки обморожена ділянка не порожевіє та не потепліє. Після теплової ванни (або іншого зігрівання) пошкоджені ділянки тіла необхідно ретельно висушити. На обморожену поверхню накласти септичну теплоізолювальну пов'язку. Не можна змащувати пошкоджені ділянки жиром чи мазями, оскільки це іс­тотно ускладнює подальше оброблення.

Обморожені ділянки тіла не можна розтирати снігом, тому що такі заходи лише посилюють охолодження, а на шкірі з'являються мікротравми, що створює сприятли­ві умови для розвитку інфекційного процесу, а надалі — для гнійних уражень м'яких тканин. Легкий масаж і розтирання можливі при І ступені обмороження. При обморо­женнях II, III, і IV ступенів це може призвести до травм судин, що збільшує небезпеку їх тромбозу і глибинного пошкодження тканин. Велике значення при наданні першої долікарської допомоги мають заходи щодо за­гального зігрівання потерпілого, зокрема пиття теплих напоїв (чай, молоко). Зазвичай при обмороженнях І ступеня таких процедур достатньо. Якщо колір і чутливість шкіри відновлюються, потерпілий не відчуває болю, то подальше лікування йому не потрібне.

Якщо зберігається блідість обмороженої ділянки, місцеве пониження температу­ри, анестезія чи біль, необхідно терміново доставити потерпілого до лікарні, оскіль­ки такі симптоми вказують на глибоке обмороження м'яких тканин. Якщо перша допо­мога не була надана до прибуття санітарного транспорту, її необхідно надати під час транспортування.


/Files/images/oformlennya_saytu/кіт.gif

Рекомендації

щодо профілактики обморожень у холодну пору року:

- закривати частини тіла, які найчастіше травмуються при обмороженні (пальці рук і ніг, вуха, ніс);
- пити більше теплих напоїв, що поліпшує терморегуляцію організму;
-дозувати тривалість прогулянок;
-носити головний убір і одяг з шерсті чи хутра, які залишають повітряний про­шарок між тілом та одягом.



ЯК ПІДТРИМАТИ ЗДОРОВ’Я НА ВЕСНІ

Нарешті прийшла весна! Ми так довго чекали на тепло, щоб розпрощатися з нескінченними застудами наших синів і доньок. Проте ні лагідний вітерець, ні сонечко не допомагають забути про нежить, кашель, біль у горлі й вушках малюків. До застудних неприємностей приєднуються ще й весняні алергічні прояви, сезонні загострення хронічних захворювань, що потребують профілактичних заходів, як і восени.

/Files/images/Screenshot_22-8-800x533.jpg ЩО МАЄ НАСТОРОЖИТИ БАТЬКІВ

Які ж прояви нездоров’я дитини протягом осені-зими або й усього року мають насторожити батьків, сигналізувати про те, що слід звернутися по консультацію до лікаря?

  • Кількість епізодів хвороби

Якщо дитина хворіла ГРВІ, ГРЗ понад 6 разів за рік, вона вважається такою, що часто хворіє, і дільничний педіатр або педіатр у дошкільному закладі має рекомендувати план оздоровлення й профілактики. Також обов’язково є консультація з ЛОР - лікарем.

  • Характер недуги

Якщо це часті (майже щомісяця) і тривалі (понад14 днів) нежиті, ускладнені отитами, трахеїтами, трахеобронхітами, відвідування дитячого ЛОР – лікаря обов’язково.

  • · Утруднення носового дихання

Варто звернутися до фахівця, якщо малюк дихає ротом і хропе вночі, а нежить починається із зелених виділень.

  • Ангіна

Якщо дитина хоча б один раз перенесла гнійну ангіну, потрібна консультація ЛОР – лікаря для виявлення та запобігання хронічному тонзиліту.

  • Алергія

Якщо батьки знають, на цвіт яких рослин у сина чи доньки респіраторна алергія, треба починати приймати протиалергійні засоби за 2 тижні до передбачуваного початку їх цвітіння.

/Files/images/343.jpg ЯК ЗМІЦНИТИ ДИТЯЧИЙ ОРГАНІЗМ ПІСЛЯ ЗИМИ

Ну, а поки ви не потрапили на прийом до фахівців, слід уже зараз починати підтримувальні домашні заходи, щоб зміцнити здоров’я дитини після зимових холодів та авітамінозу.

/Files/images/13-produktiv-yaki-pidvishhuyut-imunitet.jpg Вітаміни, мінерали і здорове харчування

Подбаймо про збагачення раціону харчування продуктами, багатими на вітаміни, мінерали і загальностимулювальні речовини: щодня – сезонні свіжі овочі та фрукти (цитрусові, смородина, шипшина, обліпиха, петрушка, кріп,шпинат, бобові, картопля, морква, червоний перець, помідори); м’ясо, риба яйця, яловича печінка; молочні продукти (молоко, сир, твердий сир, бринза); волоські горіхи, гречані крупи. Корисно давати дітям упродовж місяця розсмоктувати вітамінні препарати у вигляді гелів.

Промивання носа і полоскання горла

Доцільно двічі-тричі на день зрошувати ніс дитини спреями з морської води, бажано збагаченими мінералами – речовинами, корисними для відновлення слизової оболонки носа. Протягом 7 – 10 днів варто полоскати рот дитини (яка вже майже вміє це робити) розчинами відварів трав (ромашки, евкаліпта, шавлії тощо) – по ½ склянки двічі на день.

/Files/images/depositphotos_39858199-Child-in-spring.jpg

Свіже повітря

Збільште тривалість прогулянок і активних ігор на свіжому повітрі. Регулярно провітрюйте приміщення.

/Files/images/3_Devochka-duet-na-igrushku.jpg

Дихальна гімнастика

Після пробудження малюка провітріть кімнату протягом 10-15 хвилин, поки він умивається та відвідує туалет. Потім, у положенні стоячи, він має покласти собі на долоньку аркуш паперу і піднести його до носа на відстані 10-15 см. Усі вправи починаються з вдиху носом, видихи різні, але головне – спрямовані на папірець на долоньці. Перші п’ять видихів дитина має зробити через рот, склавши губи трубочкою. Наступні п’ять – через ніс, далі – через праву ніздрю ( ліву затулити) і нарешті – через ліву (праву затулити). Під час кожного видиху аркушик на долоньці має рухатися! Це важливо! Кожного наступного дня слід додавати до цих вправ по одному вдиху та видиху. Довівши їхню кількість до 20 разів, починайте так само поступово зменшувати її до 5 разів. Загалом це триватиме місяць. Часу така гімнастика забирає небагато, а ефект її дуже відчутний!

І, звісно ж, не забувайте про загальне загартовування. Медичні препарати, якщо у них виникне потреба, має назначити лікар під час прийому.

Здоров’я вам і вашим дітям!

Кiлькiсть переглядiв: 2118

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.